Čisté Krkonoše 2023

Zveme všechny na tradiční jarní úklid Krkonoš. Letos se uskuteční 2. června (zejména zaměstnanci Správy KRNAP) a 3. června (veřejnost). Vyčistíme přírodu a ne vždy budeme jen na cestě, vybavte se tedy vhodnou obuví. 2. června projdeme společně celé hory, 3. června zejména okolí Špindlerova Mlýna.

Další spolkový víkend za námi

V sobotu 27. a v neděli 28. května se uskutečnil poslední předprázdninový víkend školení a exkurzí pro ambasadory a dobrovolné strážce přírody KRNAP. Na programu byly přednášky o invazních rostlinách, biologii srnce obecného, o krkonošských netopýrech a orchidejích. V rámci cyklu o světové ochraně přírody byla pak na řadě Ghana. Praktickou ukázku péče o květnaté… Pokračovat ve čtení Další spolkový víkend za námi

Čisté Krkonoše 2022

Zveme všechny na tradiční jarní úklid Krkonoš. Letos se uskuteční 25. května (zejména zaměstnanci Správy KRNAP) a 26. května (veřejnost). Vyčistíme po čase koryta krkonošských potůčků a jejich břehy, vybavte se tedy vhodnou obuví. 25. května projdeme společně celé hory, 26. května zejména okolí Harrachova.

Ochrana obojživelníků

V Krkonoších začaly žabí námluvy a Správa KRNAP už tradičně rozjela také stejnojmenný vzdělávací program věnovaný obojživelníkům. Teorii doplňuje praxe v podobě budování zábran, které chrání roztoužené žáby před auty a směřují je k jejich trdlištím. S podporou Nadace ČEZ se do ochrany obojživelníků pustili 27. března 2022 také členky a členové Spolku přátel krkonošské… Pokračovat ve čtení Ochrana obojživelníků

Čisté Krkonoše 2021

Letošní podzimní úklid Krkonoš proběhne ve dnech 8. října (zejména zaměstnanci Správy KRNAP) a 9. října (veřejnost). Sledujte Facebook KRNAP a Spolku přátel krkonošské přírody.

Pomáháme tetřívkovi

Po prvním víkendu školení a přednášek, který se odehrál 11. a 12. září 2021, se někteří členové Spolku přátel krkonošské přírody zapojili do zabezpečení tetřívčího centra „Na plynovodu“ před nelegálním vjezdem lyžařů a skútrů. Foto: Václav Jansa, KRNAP

Podpora od Nadace ČEZ

Spolek přátel Krkonošské přírody obdržel nadační příspěvek od Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů HKK PR21/47398 na podporu ochrany přírody a rozvoj strážní služby v Krkonošském národním parku a jeho ochranném pásmu. Děkujeme!

Čisté Krkonoše 2021

Letošní úklid Krkonoš proběhne ve dnech 21. května (zejména zaměstnanci Správy KRNAP) a 22. května (veřejnost). Sledujte Facebook KRNAP a SPKP.